בעלי מקצוע מנסים לעשות את עבודתם על פי הספר, מתוך רצון לשרת נאמנה את הלקוחות שלהם. הבעיה היא שבלא מעט מקצועות, הפער בין הרצוי למצוי קיים ואף עלול להיות משמעותי. במציאות בה תביעות רבות מוגשות מדי שנה בגין נזקים שטעות או התנהלות רשלנית של בעל המקצוע הביאו לצד שלישי, נותני השירות צריכים לעשות הכל על מנת להישאר מכוסים ולקבל שקט נפשי. ביטוח אחריות מקצועית, אחד המוצרים הביטוחיים החשובים ביותר עבור המגזר העסקי, נכנס לתמונה בנקודה הזו.

מטרת ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית, כאמור, מכסה את המבוטח במקרה שבו צד שלישי – הלקוח או כל אדם אחר – יגיש נגדו תביעת נזיקין בגין פגיעה בגוף או ברכוש, או לחלופין פגיעה כספית בלקוח. כבר מההגדרה הזו ניתן להסיק שיש לא מעט מקצועות אשר בהם הביטוח הזה הופך לחיוני, ולו מכיוון שפוטנציאל הפגיעה באחרים קיים בהם.
מכיוון שתביעות בתחומים האלה נוטות לכלול סכומי כסף עצומים, שעשויים להגיע למאות אלפי שקלים, ברור מדוע בהיעדר כיסוי ביטוחי הולם עלולים להישאר קרחים מכאן ומכאן. התמונה הופכת למורכבת יותר בהיעדר הביטוח אם מתבוננים על כך שתביעות מהסוג הזה הן שכיחות הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית?

לביטוח אחריות מקצועית מספר נגזרות שחשוב להכיר. ראשית, יהיה זה כיסוי כספי מפני אותן תביעות, שכידוע עשויות להגיע לסכומי כסף נכבדים – לכל פוליסה יש סכום עליון שעומד לרוב על מאות אלפי שקלים. ההתייחסות העיקרית היא למקרים של רשלנות מקצועית, ומכאן שהפגיעה של בעל המקצוע יכולה להיעשות בתום לב. נקודה אחרת שאינה מובנית מאליה היא שהפגיעה המכוסה במסגרת הפוליסה עשויה להתבצע לא רק על ידי נותן שירות, אלא גם על מי מטעמו. הכול בהתאם למאפייני המקצוע ולהגדרות הפוליסה.

סעיף אחר שנכלל במרבית הביטוחים מתייחס להוצאות עבור ההגנה המשפטית באותן תביעות, הגנה אשר בהיעדר הביטוח עלולה להצריך מבעלי המקצוע היפרדות מסכום של כמה אלפי שקלים במינימום.

התאמת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לתחום העיסוק

ביטוח אחריות מקצועית

תמיד חשוב לעשות ביטוח

מההגדרה שהובאה כאן של ביטוח אחריות מקצועית ניתן להבין על החשיבות המכרעת שלו בלא מעט מצבים. בין המקצועות אשר הכיסוי הביטוחי חיוני עבורם אפשר למנות חשמלאים, טכנאים, רואי חשבון, עורכי דין, אדריכלים, פיזיותרפיסטים, קוסמטיקאיות ושאר בעלי מקצוע. מכיוון שלכל אחד מאלה צרכים משלו, שעשויים להשתנות גם בהתאם לנותן השירות הספציפי, שאלת ההתאמה של הביטוח לצרכים צריכה להילקח בחשבון. ניתן להתאים את הפוליסות באמצעות משא ומתן עם החברות שמספקות אותן, כשחלק מחברות הביטוח מציעות מראש ביטוחי אחריות מקצועית המיועדים לתחום מקצועי מוגדר.
י.ק.ב תשמח לסייע לכם, בעלי המקצוע, למצוא את הביטוח האידיאלי עבורכם. החברה מספקת ללקוחותיה את מיטב הפוליסות, מבינה את צרכיהם לעומק ומתאימה לכל אחד פתרון מיטבי. היא פועלת על פי תפיסה לפיה עובדים מול בני אדם, ולא מבוטחים בלבד, כשהשירות שלה כתוצאה מכך הוא אישי ומקיף.