ביטוח נסיעות לחופשת סקי

ביטוח נסיעות לחופשת סקי

אם גם אתם נמנים עם חובבי חופשות הסקי, אנחנו בטוחים שכבר הזמנתם את החופשה שלכם לחורף הקרוב ואתם ודאי לא צריכים אותנו שנזכיר לכם לקחת מעילים, מגפיים וציוד החלקה, אבל אנחנו כן יכולים לעזור בנושא חשוב שאנחנו מבינים בו מספיק טוב – הביטחון שלכם. אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על ביטוח נסיעות לחופשת סקי וגם על התנהלות בטוחה במהלך החופשה, שאולי תמנע אסון.

אמנם היא נקראת "חופשת סקי" אבל בואו נודה על האמת, היא רחוקה מלהיות באמת חופשה. מדובר בתקופה של מספר ימים אינטנסיביים במיוחד, שאת מרבית הזמן מבלים על קרקע לבנה, רכה וקפואה שנקראת שלג, בטמפרטורות מתחת לאפס, ואם זה לא מספיק אז גם מתעסקים בספורט אתגרי שעלול להיות מסוכן. שכבות הבגדים אולי יעזרו לכם לשמור על חום גוף, אבל הם לא יגנו עליכם מפני פציעות ופגיעות אחרות. לכן חשוב מאוד להיערך בהתאם לחופשת סקי, לקחת בחשבון את כל הסכנות האפשריות ולהכיר את דרכי ההתמודדות עמן.

הכינו את עצמכם לחופשת החורף – ביטוח נסיעות לחופשת סקי

לפני שאתם מנסים לסגור את המזוודה עם כל הציוד והבגדים העבים, אנחנו ממליצים לכם להתעסק במה שחשוב באמת – רכישת פוליסת ביטוח מותאמת לחופשות סקי ופוליסת ביטוח ביטול טיסה שמגנה עליכם מפני ביטולי טיסות מכל סיבה שהיא. חשיבות ביטוח הנסיעות נובעת מהעובדה שמדובר בטיול מאתגר שטומן בחובו לא מעט סכנות. בין הפגיעות השכיחות ביותר במהלך חופשת סקי, נמצאות פגיעות בגפיים העליונות שנגרמות כתוצאה מהתנגשות או נפילה ופגיעות בגפיים התחתונות שנובעות מנפילות קשות יותר. הפגיעות יכולות לבוא לידי ביטוי בשברים, סדקים, נקעים, קרעים ברצועות ופציעות אורתופדיות נוספות. פגיעות אחרות יכולות להתבטא בכאבי שרירים, חבלות יבשות, זעזוע מוח, כוויות קור, היפותרמיה ואפילו שיתוק.

כדי להיות מוכנים לכל תרחיש (מצב רפואי, מזג אוויר שלא מתאים לגלישה ועוד), מומלץ להצטייד בביטוח הנסיעות של PassportCard, שהוא הביטוח שמעניק כיום את הכיסוי הרחב והטוב ביותר והוא כולל ביטוח סקי חורף, סנובורד ומזחלות שלג עד 5,000,000 דולר ללא השתתפות עצמית. היתרון ברכישת פוליסת ביטוח של פספורטכארד הוא הנוחות הרבה שהוא מציע. אם (חס וחלילה) תיפצעו במהלך החופשה, גם אם מדובר בפציעות קלות בלבד דוגמת כוויות קור וגם אם מדובר בפציעות חמורות יותר כמו שברים, סביר להניח שתזדקקו לטיפול רפואי.

במקום לשאת בעצמכם בעלויות הכרוכות בבדיקות ובטיפולים במדינה זרה ולנהל משא ומתן עם חברת הביטוח על מנת לקבל החזרים רק עם שובכם לארץ, עם כרטיס פספורטכארד תוכלו פשוט לשוחח עם נציג מהארץ, שיטעין עבורכם את הכרטיס האדום בסכום הנדרש, איתו תוכלו לשלם לצוות הרפואי במקום, מבלי להוציא כסף מהכיס. כשאתם נמצאים במדינה אחרת, באמצע חופשה וסובלים מפגיעות שונות, נושא הנוחות והמהירות הוא נושא חשוב מאוד, שיכול לחסוך לכם הרבה זמן, בירוקרטיה וכסף.

אבל, החופשה שלכם לא חייבת להיגמר בבית החולים וכדי להבטיח שלא תצטרכו להוציא את הכרטיס האדום מהארנק, יש מספר כללי בטיחות שאנחנו ממליצים בחום (או בקור?) לעקוב אחריהם, כדי שתוכלו לשוב הביתה בריאים ושלמים.

כללי בטיחות במהלך חופשת סקי

הדבר הראשון שאתם מוכרחים לבדוק לפני הטיסה הוא תקינות הציוד, כדי לוודא שהוא עומד בתקנות הבטיחות ושהשימוש בו אינו מהווה כל סכנה. רוב החנויות בארץ מעניקות אחריות וטיפולים מוזלים לציוד, כך שאם מתעוררת איזושהי בעיה, ניתן לפתור אותה בקלות ובמהירות בחנות שבה הציוד נרכש.

במהלך הסקי, הקפידו לחבוש קסדה על הראש. חבישת קסדה עשויה להציל את חייכם ולמנוע פגיעות ראש חמורות, מנוסים ומקצועיים ככל שתהיו. אם אתם גולשים עם ילדים, דאגו גם להם לקסדה במידה שלהם, שהרי הסיכוי שילדים מתחת לגיל 13 שגולשים ללא קסדה יהיו חשופים לפציעות ראש, פנים וצוואר הוא גדול יותר מאשר אצל מבוגרים.

משקפי סקי הם אביזר חובה נוסף, אשר מגן על העיניים בעת הגלישה. מה חשוב לוודא כשרוכשים משקפי סקי? שהמשקפיים הם נגד אדים, שיש להם פתחי אוורור בין הפנים לעדשות, שהם מגנים על העיניים גם מפני קרני השמש וכמובן, שהם נוחים לכם ומתאימים לפנים שלכם.

השתדלו לא לגלוש לבד, אלא תמיד בחברת אדם אחד נוסף או יותר, שיוכלו להזהיר אתכם מפני סכנות במסלול ולהפך. הרבה גולשים משתמשים במכשירי קשר כדי להצליח לתקשר גם כשהם מתרחקים זה מזה.

אם אתם מתעייפים, אל תהססו לקחת הפסקה קלה, לנוח בביתן ולהקפיד על צריכה מספקת של מזון ושתייה, משום שסקי שורף המון אנרגיה. אם העייפות משתלטת עליכם רק לקראת סוף היום, מומלץ להפסיק את הפעילות, לחזור למלון ולשמור את הכוחות ליום המחרת

פעלו לפי הכללים. לעולם אל תסתכנו בחציית הגבול המוגדר של אזור הסקי. האזורים האלה הם מחוץ לתחום מסיבה מסוימת, לא נעשים בהם פטרולי בטיחות והם בדרך כלל מכילים סיכונים שתעדיפו לא להתמודד איתם. בגלישה באזור המותאם, שימו לב לשלטי האזהרה ופעלו לפיהם. אם השלט מורה לכם להאט, האטו כדי לא להיתקל בגולשים אחרים או במכשולים. אם אתם נתקלים בשלט  "cliff" (צוק) בחרו בדרך חלופית.

שמרו על נימוסים בסיסיים. זכרו כי גולשים אחרים שנמצאים מולכם או מתחתיכם בשביל, לא תמיד יכולים לראות אתכם ואתם היחידים שיכולים להימנע מלהיתקל בהם. לעולם אל תעצרו במקומות בהם אין לכם שדה ראייה, השתדלו להיות במקומות גבוהים שהראות מהם טובה מספיק כדי לאפשר לכם להתמזג עם שביל חדש. אם אתם עוברים לצד גולשים אחרים על אותו מסלול או שביל, הודיעו להם שאתם נמצאים מאחוריהם על ידי קריאות "בצד ימין" או "בצד שמאל".

והטיפ הכי חשוב שאנחנו יכולים לתת לכם, הוא פשוט ליהנות. אחרי הכול אתם משקיעים לא מעט כסף וזמן בטיול והמטרה שלכם היא לחזור בריאים, שלמים ומרוצים.