ביטוח סיעודי – העולם תלוי בך

בדיוק כשם שאף פעם לא מוקדם מדי כדי לדאוג לעתידכם מבחינה כלכלית באמצעות פנסיה, כך חשובה לא פחות הדאגה לשנים שיבואו מהבחינה הבריאותית. ביטוח סיעודי הוא הדרך להבטיח שגם אם בעתיד תזדקקו לסיוע מסוגים שונים, יהיה מי שיתמוך בכם. מדובר בחוזה הנחתם בין אדם פרטי או קבוצת אנשים בעלי מכנה משותף, לבין גורם ביטוחי. בישראל ישנם שלושה גורמים כאלו – המדינה, דהיינו, מוסד הביטוח הלאומי, ולצידה קופות החולים וחברות הביטוח. מול איזה גורם כדאי להתקשר? כל התשובות בשורות שלפניכם.

ממי כדאי לרכוש ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי שנרכש מול מוסדות הטיפול של המדינה הינו הביטוח הבסיסי ביותר, אשר מקנה הגנה מוגבלת בשורה של מצבים ומקרים. חשוב להדגיש – מדובר בביטוח חלקי בלבד, שבמקרה צרה, עלול להוות לעג לרש בכל הקשור לסיוע לו תזדקקו. המדובר במספר שעות בודדות של סיוע בבית האדם הסיעודי, לצד השתתפות בהוצאות אשפוז במוסד סיעודי רק לעומדים בקריטריונים שונים הקשורים ברובם להכנסתם. בשורה התחתונה, טוב שיש ביטוח סיעודי מטעם המדינה, אך אסור לסמוך רק עליו. ה"דרגה" השנייה בסולם הביטוחים הסיעודיים היא זאת המוצעת בקופות החולים השונות, ואשר מספקת בעת הצורך הגנה ותמיכה מסוגים שונים במקרים רבים. חוזה הביטוח נקבע אל מול קופת החולים וגובה הפרמיה החודשית, לצד התגמולים בעת הצורך, נובע מגילו של המבוטח, מצבו הבריאותי ועוד.

אך אם ברצונכם להיות שקטים לגמרי, הפתרון טמון בחברות הביטוח הפרטיות, המציעות את הסיוע המקיף ביותר בעת צרה. ביטוח סיעודי שכזה יכול להיעשות באופן פרטי ובאופן קבוצתי. כאדם פרטי, נחתם הסכם בין הלקוח לחברת הביטוח שבו, בין השאר, קובע הלקוח את גובה הפיצוי החודשי אותו הוא מבקש בעת הצורך, ובהתאמה נקבעת גובה הפרמיה. הביטוח כולל שלל מקרים סיעודיים אשר אירעו כתוצאה מתאונות שונות, זקנה או סיבות אחרות. האופציה השנייה היא של ביטוח סיעודי קבוצתי הכולל החל מעשרות אנשים ועד עשרות אלפים, לרוב בעל מכנה משותף בדמות מקום העבודה. סעיפי חוזה הביטוח תקפים עבור כלל המבוטחים. ביטוח זה נעשה גם באמצעות קופות החולים.

אל תשאירו את העתיד שלכם ליד הגורל. קחו שליטה על המחר. רכשו ביטוח סיעודי, ותכניסו קצת שקט לחיים.