הרפורמה בביטוחי הנסיעות לחו"ל

ב-4 בפברואר 2018 נכנסה לתוקפה הרפורמה בביטוחי הנסיעות לחו"ל. הרפורמה נולדה במטרה לתת תשובה לכל אותם ישראלים שתבעו את חברת הביטוח על אירוע שקרה להם בחו"ל וגילו שככל הנראה לא קראו טוב את החוזה וכי הם אינם זכאים לכיסוי הנזקים.

הרפורמה מקלה על המבוטחים בזמן חופשות בחו"ל וגם על אופן ההצטרפות לחברת הביטוח ובחירת הפוליסה. אבל בישראל כמו בישראל, שום דבר הוא לא בחינם וכמובן שהרפורמה תלויה בהעלאת המחירים של הפוליסות, כך שבעת חתימה על פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל חשוב לקרוא טוב את כל הסעיפים ולדעת מהם הכיסויים הנכללים ועל אילו כיסויים יש להוסיף כסף.

ריכזנו עבורכם את כל השינויים החשובים שחלו בעקבות הרפורמה, שאתם פשוט מוכרחים להכיר אם אתם מתכוונים לטוס בקרוב לחו"ל ובעיקר אם אתם מעוניינים לחסוך כסף.

ביטוח ביטול טיסה אינו נכלל בפוליסת הביטוח

עד עכשיו כללו פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל ביטוח ביטול טיסה, בעיקר אם סיבת הביטול היא רפואית. זהו אחד הסעיפים החשובים בתשלומי התביעות משום שהוא כיסה את המבוטחים במצבים בלתי צפויים שבהם הם נאלצו לבטל טיול שתוכנן מראש, בלית ברירה. פוליסת הביטוח כיסתה באופן אוטומטי גם את הטיסה עצמה, אך גם את המלונות ושירותים נוספים שנסגרו מראש. בעקבות הרפורמה ביטוח ביטול טיסה כבר לא נכלל באופן אוטומטי בפוליסת הביטוח והוא הופך להיות וולונטרי.

הכיסויים הבסיסיים שכן נכללים בפוליסת ביטוח הנסיעות לחו"ל גם אחרי הרפורמה, הם הוצאות רפואיות בחו"ל כמו אשפוז, פינוי רפואי, הטסה חזרה לארץ לצורך טיפול רפואי, תרופות וטיפולי חירום בשיניים. הכיסוי מתייחס גם לנשים שמגלות כי הן בהיריון (עד השבוע ה-12), ובמקרים קיצוניים שבהם יש להטיס חזרה לארץ גופה. הכיסויים הבסיסיים כוללים גם איתור וחילוץ במדינות שבהן אפשר, אלא אם המבוטח ביקש אחרת.

מעכשיו: ההחזר הכספי ישתנה בין מדינה למדינה

כמו כן, עד כה לא היה הבדל בין פוליסת ביטוח נסיעה למדינה אחת לבין הפוליסה לנסיעה למדינה אחרת. גובה הכיסוי נקבע באופן אחיד, למרות שקיימים פערים בין המדינות השונות בתעריפי הטיפולים הרפואיים. בעקבות הרפורמה ההחזר הכספי ייקבע לפי עלויות הטיפולים הרפואיים בכל מדינה. פנו אלינו כדי לברר מהי פוליסת הביטוח המתאימה ביותר למדינה אליה אתם עתידים לנסוע ואנחנו נציע לכם את הצעת המחיר המשתלמת ביותר לפוליסה הרלוונטית.

היתרונות של הרפורמה בביטוחי הנסיעות לחו"ל

להבדיל ממה שהיה נהוג עד עכשיו בפוליסות הביטוח, בעקבות הרפורמה המושג "מצב רפואי קיים" מוגדר מחדש כמחלה שבגינה המבוטח היה בטיפול או בהשגחה במהלך ששת החודשים שלפני הטיסה לחו"ל. בכל מה שקשור להיריון, חברת הביטוח תעניק מסגרת כיסוי ללא הגבלה ומבלי להתנות את הכיסוי בסוג הטיפול, לעומת מה שהיה מקובל לפני הרפורמה כשכל חברה הייתה רשאית להחליט אילו טיפולים נכללים במסגרת הכיסוי הביטוחי ואילו אינם נכללים.

בנוסף, חברת הביטוח רשאית להציע למבוטחים הרחבות של הפוליסה, הכוללות כאמור את ביטול הטיסה או קיצורה, החמרה במצב הבריאותי של המבוטח, ספורט אתגרי/ספורט חורף, אופניים, מכשירי חשמל כמו טלפון נייד, מחשב נייד וטאבלט וכן כבודה בעלת דברי ערך.

אחד הביטוחים הפופולריים והמבוקשים ביותר היום, הוא פספורט קארד שמעניק יתרונות שאינם קיימים בביטוחים אחרים. הביטוח המהפכני מתאים לנוסעים בכל גיל ובכל מצב רפואי ומעניק למבוטחים כרטיס מגנטי שניתן להטעין עליו כסף מהארץ, למטרת תשלום על שירותים בחו"ל מבלי להוציא כסף מהכיס. הביטוח חוסך המון זמן והתעסקות מיותרת במסמכים ביורוקרטיים ומאפשר לכם ליהנות מהטיול ללא דאגות.

י.ק.ב סוכנויות לביטוח הינה סוכנות ביטוח גדולה וותיקה המתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל. בי.ק.ב קיימת מחלקה מיוחדת לביטוח נסיעות לחו"ל ובה מקצוענים אשר ישמחו לעמוד לרשותכם בכל תהליך הרכישה. י.ק.ב הינה מסוכנויות הביטוח הגדולות ביותר בארץ בשיווק של פספורט קארד וניתן כאמור  לקבל פרטים נוספים ולרכוש את הביטוח דרכנו.

עכשיו, כשאתם מודעים לכל השינויים שחלו בתחום הביטוחים הרפואיים לחו"ל, אתם מוכנים יותר לקראת הטיסה הקרובה שלכם ויודעים מה כוללת פוליסת הבסיס ואילו תוספות חשובות אתם יכולים לבקש להוסיף.