מה הקשר בין ילדים לביטוחים?

הורים דואגים לילדם מגיל אפס, אפילו עוד לפני שהם מגיחים לאוויר העולם. ההורים מקפידים לתת את הטוב לילדיהם, מתזונה בריאה ועד חוגי העשרה. אבל מה יקרה עם הילדים כשהם יגדלו? האם הם מבוטחים למקרה חירום חס וחלילה? יהיה להם על מי להישען אם השגרה תתערער?
בואו ונסקור מגוון אופציות הביטוחים שנוגעות לילדים ולקטנטנים ומספר דרכים לדאוג לעתידם הפיננסי והבריאותי, גם אם הם עדיין לא יודעים על מה אנחנו מדברים.

פוליסות חיסכון כבר מגיל אפס

ישנם כמה מסלולים וערוצים של חיסכון: חיסכון חד פעמי וחיסכון על בסיס חודשי או תקופתי. כדי לאפשר לילדים שלנו להתחיל את החיים העצמאיים שלהם ברגל ימין, להירשם ללימודים או לרכוש רכב או דירה אנו צריכים לחשוב על עתידם הפיננסי עוד כשהם קטנים (ויש שיאמרו עוד לפני שהם נולדים). יש מגוון רחב של אופציות חיסכון. לדוגמה, פוליסה פיננסית שמנוהלת בחברת ביטוח ומתאימה להשקעות של סכומים נמוכים שלא כמו בניהול תיקי השקעות. אומנם חברת הביטוח גובה דמי ניהול, אבל המעבר בין מסלולי ההשקעה אינו כרוך בתשלום כלשהו, ומס רווח הון משולם רק עם משיכת ההשקעה והעברתה לחשבון הבנק.

קרן הפנסיה של ההורים

לפי החוק בישראל כל מעסיק חייב להפריש קרן פנסיה לעובדיו, והעובד רשאי לבחור חברת ביטוח ולהתמקח על דמי הניהול כדי להוזיל עלויות. אם אתם הורים לילדים כדאי מאוד לבדוק את פנסיית השארים שיש בקרן הפנסיה, כדי שבמקרה של מוות חלילה מצבם הכלכלי של השארים לא ייפגע.

ביטוח חיים (ריסק)

דאגה למשפחה מתבטאת גם באירועים שלא חושבים עליהם ביום-יום, כמו אובדן כושר עבודה, נכות או חס וחלילה מקרי מוות. כדי שהמשפחה שלך לא תיפגע כלכלית במקרים כאלה מומלץ מאוד להיערך בהתאם ולבטח אותם כדי שהם לא יינזקו. ביטוח אובדן כושר עבודה יכול לתת פתרון טוב לתרחישים כאלה.

ביטוח סיעודי פרטי

צירוף הילדים לתוכנית הביטוח הסיעודי היא כדאית דווקא כשהם בגיל צעיר ובמצב בריאותי תקין. לכן מומלץ לצרף את הילדים לביטוח הסיעודי מוקדם ככל האפשר, כל עוד הם יכולים להצהיר על עצמם כבריאים וליהנות מביטוח שמשאיר לכם ראש שקט למקרה חירום.

ביטוח בריאות

חוק ביטוח הבריאות הממלכתי אינו מכסה את כל התרופות והטיפולים הרפואיים נחוצים. לכן כדאי להבטיח את עתיד הילדים ולבטח אותם בביטוח בריאות פרטי, המכסה מימון לטיפולים רפואיים, ניתוחים, השתלות, תרופות חיוניות, טיפולים בחו"ל ועוד.

ביטוח תאונות אישיות לילדים

ילדים עד גיל 21 מכוסים בביטוח תאונות אישיות לאורך כל השנה, בתוך כותלי המוסד החינוכי ומחוץ לו, כך שהם למעשה מבוטחים לאורך כל היום. יש לציין שביטוח תאונות אישיות לא מכסה תאונות דרכים, תאונות עבודה או נזק כתוצאה מאירוע איבה.
חשוב לדעת: סכומי הכיסוי נמוכים מאוד בפוליסות של תלמידים.