ביטוח מנהלים – להזדקן בכבוד

בישראל חיים מאות אלפי אנשים בשנות השישים לחייהם שנהנים מפעילות מרובה, שמחת חיים ויציבות כלכלית. לצידם חיים רבים אחרים בדירות קטנות, בדאגה כלכלית מתמדת וללא יכולת לחוות את גיל הזהב בשלווה ורוגע. ההבדל בין אלו לאלו טמון בשתי מילים – ביטוח מנהלים.

למרות השם המטעה, ביטוח מנהלים מיועד לכולם. שכירים ועצמאיים, עובדים זוטרים ומנהלים בכירים. המהות העיקרית של הביטוח עוסקת בגיל הפנסיה, ומעניקה למבוטח קצבה חודשית (אשר ניתן לפדות באופן חד פעמי במסלולים מסוימים) כשהוא מגיע לגיל זה. אפיקים נוספים אליהם מתייחס הביטוח הוא אובדן כושר עבודה במקרה של פציעה או מחלה, וביטוח "ריסק", כלומר, במקרה של מוות.

מרבית השכירים בישראל נוטים לחשוב שמה שהחליט עבורם המעסיק – קודש קודשים הוא, ועל כן לא טורחים לבדוק האם ישנם מסלולי ביטוח מנהלים אשר מתאימים להם יותר. באופן כללי, מרבית המעסיקים בישראל מפרישים סכום הנע בין 4 ל-7.5 אחוז ממשכורת העובד, כאשר הוא מפריש שיעור דומה אשר לא עולה על זה של המעסיק. במרבית המקרים מדובר בהסכם הטוב ביותר עבור השכיר, אם כי לא באופן אוטומטי.

לכן מומלץ בחום לבקש ממעסיקכם את פרטי הביטוח, לדבר באופן ישיר עם חברת הביטוח ועם חברות אחרות ולקבל מידע על המסלולים השונים, אשר מציעים גובה פרמיות חודשיות שונות מצידכם, לצד כיסויים שונים מצידם. לדוגמא, אם אתם עובדים בעבודה בעלת סיכון מסוים, אולי עדיף לשלם מעט יותר מדי חודש עבור ביטוח מנהלים מורחב, ולהיות מכוסים גם במקרה של פציעה ואובדן כושר העבודה שלכם.

כשיגיע העת – בין אם בהגיעכם לגיל הפנסיה ובין אם במקרה כלשהו שהוגדר בהסכם הביטוח – יהיה מאוחר מדי לשאול את כל השאלות. לכן חשוב לדעת הכל לפני – האם התשלום החודשי קבוע או משתנה? האם ניתן לפדות את תשלום הפיצויים באופן חד פעמי? מה קורה במקרה של מוות במהלך תקופת פדיון הפיצויים? מה קורה אם אתם בוחרים להפסיק לשלם בשלב כלשהו? ועוד שאלות רבות. מה שוודאי, זה חשיבות הביטוח. בלעדיו העתיד לוטה בערפל. אז בחרו נכון. בחרו ביטוח מנהלים.

 

להצעה משתלמת במיוחד לעסק – התקשרו לסניף פ"ת 03-9247050

התקשרו לסניף י-ם  02-5654888