ביטוח עסקים - שאלות נפוצות

שאלות נפוצות על ביטוח עסקים

באילו מקרים ניתן לוותר על ביטוח תכולה?

ביטוח תכולה הוא בין סוגי הביטוח החשובים ביותר עבור בעלי עסקים, ורצוי שביטוח זה יכלול את כל הרכוש והציוד שלא מוגדר כמקרקעין ואת כל התכולה של העסק המבוטח, גם אם מדובר בתכולה הנמצאת באופן קבוע או זמני בלבד מחוץ לחלל העסק (לצורך שיווק, תצוגה, תיקון וכיו"ב). ובכל זאת, ישנם מצבים ספציפיים שבהם ניתן בהחלט לוותר על ביטוח התכולה.

הכוונה היא למצבים שבהם התכולה שמוחזקת בעסק שייכת לצד שלישי או כשהתכולה נמצאת בשימושו של אחר ובחוזה שחתמו המשתמשים או בעלי הרכוש עם המבוטח, נקבע שהמבוטח בכל מקרה פטור מאחריות לכל נזק או אובדן שיגרם לרכוש. רק במצבים הנ"ל, ניתן שלא להכליל את הרכוש המדובר בפוליסת ביטוח התכולה. בכל מקרה אחר, מדובר על נטילת סיכון מיותר ועל ניסיון לחסוך כסף בטווח הקצר, שעלול להוביל להפסדים אדירים של כסף בטווח הרחוק.

אילו הרחבות כדאי להוסיף מעבר לביטוח תכולה וביטוח צד ג'?

הואיל וחברות הביטוח השונות הפועלות כיום בשוק הישראלי מציעות מגוון רחב ביותר של פוליסות ביטוח עסקים, קל מאוד להגיע למצב שבו הוצאות הביטוח הופכות למכבידות. בגדול לא ניתן לומר על אף סוג ביטוח שהנו מיותר באופן גורף, (למעט אולי במצב שבו בעל העסק רכש שתי פוליסות זהות משני גורמים שונים).

יחד עם זאת, בהחלט ישנם ביטוחים שפשוט אינם מתאימים לכל עסק. לפיכך, מילת המפתח שצריכה להנחות את בעל העסק בנושא זה היא "התאמה": יש לכם ציוד מחשוב יקר ערך שבמקרה של נזק כולל יגרום לכם להפסדים שיובילו לסגירת העסק? דאגו מבעוד מועד לרכישה של ביטוח לציוד מחשוב. הקמתם עסק באזור "מועד לפורענות"? בטחו את עצמכם כנגד נזקי אלימות וטרור. כל מקרה צריך להיבחן לגופו וחליפת הביטוחים צריכה להיתפר בהתאם לצורכי העסק.

מה המשמעות של ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריו מקצועית הוא ביטוח הרלוונטי בעיקר לבעלי מקצועות חופשיים כמו מנהלי תיקי השקעות, רואי חשבון, אדריכלים, מתרגמים, מהנדסים או רופאים. בעידן המודרני, מדי שנה מוגשות יותר ויותר תביעות כנגד אנשי מקצוע, לרבות אנשי מקצוע מוצלחים ובעלי שם, על רקע מקרים של רשלנות. למעשה ריבוי התביעות הוביל לכך שישנם עורכי דין העוסקים באופן בלעדי בהגשה של תביעות מסוג זה.

ביטוח אחריות מקצועית בא למעשה לכסות את בעל המקצוע מפני תביעות שיוגשו נגדו בגין נזקים שנגרמו בעקבות כך שבתום לב הפר את החובה המקצועית שהוא חב למטופל או ללקוח. ישנה חשיבות עליונה להתאים את אופי הפוליסה למשלח ידו של המבוטח: שף מקצועי המתפרנס מהפקת ארוחות פרטיות למשל, צריך לבטח את עצמו כנגד מקרים של הרעלת מזון למשל וכנגד סיכונים כאלו ואחרים שאינם רלוונטיים לאלו שנוטל על עצמו לצורך העניין מדריך טיולים, רופא או רואה חשבון.

אילו סוגי ביטוחים אתם מציעים?

י.ק.ב סוכנויות לביטוח מספקת תחת קורת גג אחת מבחר שירותים בתחום הביטוח ולפיכך באפשרותה לבנות לכל לקוח ולקוח את המסגרת המתאימה והמדויקת ביותר עבורו באופן אישי. כסוכנות כוללת, החברה פעילה בכל ענפי הביטוח, החל מביטוח אלמנטרי (רכוש, ביטוח חבויות וביטוחים הנדסיים מסוגים שונים), דרך ביטוח חיים (ריסקים, ביטוחי בריאות, ביטוחי משכנתאות, אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעודי, ביטוח תאונות אישיות וכיו"ב) וכלה בחסכונות ארוכי טווח כמו קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קרנות השתלמות.

בי.ק.ב סוכנויות ביטוח מעניקים שירות הן ללקוחות פרטיים, הן ללקוחות עסקיים והן ללקוחות ציבוריים וכל אחד ואחד מהלקוחות והגופים השונים, מקבל יחס אישי ונהנה מרמה מקצועית שאין שנייה לה. בין השאר מספקת החברה שירות למפעלי תעשייה מובילים, רשויות מקומיות, בתי כנסת ועמותות שונות בכל רחבי הארץ. ספציפית בתחום ביטוי העסקים, מציעים בי.ק.ב פוליסות של ביטוח חבות מעבידים, ביטוח משרדים, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח עבודות קבלניות ועוד.