בעולם טכנולוגי כמו זה שאנו חיים בו, הציוד האלקטרוני מקבל חשיבות מכרעת. במקרה של לא מעט בתי עסק, בתי מלאכה, מפעלים וגופים אחרים במשק, כל תקלה בציוד האלקטרוני מביאה לשיבוש שגרת העבודה ולאובדן כספים אפשרי לא מבוטל. ביטוח ציוד אלקטרוני, הנכלל תחת הביטוחים ההנדסיים, מהווה פוליסת חובה בלא מעט תרחישים.

ביטוח ציוד אלקטרוני

ציוד אלקטרוני

הכיסוי שמספקת פוליסת ביטוח ציוד אלקטרוני

ביטוח ציוד אלקטרוני מאגד בתוכו ציוד המהווה לב ליבו של התפעול השוטף של גורמים מגוונים, בהם מחשבים, תוכנות, מערכות תקשורת, מערכות פיקוד ובקרה, מרכזיות טלפון, שרתים ועוד. המטרה של הביטוח היא לספק כיסוי במקרים של פגיעה בציוד הזה, פגיעה שהיא בהחלט אפשרית על רקע היותו של הציוד רגיש מאד לנזקים. מה שחשוב לא פחות הוא שללא הכיסוי ביטוחי, ההוצאות על תיקון או החלפה נוטות להיות גבוהות מאד.

ביטוח ציוד אלקטרוני מעניק פיצוי כספי עבור נזקים הנגרמים בנסיבות העומדות בקנה אחד עם המפורט בפוליסה, כיסוי עם מספר היבטים אפשריים: המענה הביטוחי יכול לבוא לידי ביטוי בתשלום הוצאות התיקון של הציוד, הכולל את עבודת התיקון עצמה, פירוק והרכבת הציוד האלקטרוני, הובלה שלו למעבדת התיקונים וממנה לבית העסק ועוד. כאשר מתברר כי לא ניתן להציל את הציוד, עשוי הביטוח להעניק פיצוי כספי ניכר בגובה של עד עלות הציוד עצמו. שימו לב שנסיבות הנזק משחקות כאן תפקיד, כאשר נזקים המוגדרים ככיסוי "מקיף" – שריפות למשל – ייכללו בפוליסות הרכוש והנזקים המשלימות. פוליסת ביטוח הציוד האלקטרוני, תחת זאת, כן מתייחסת לתרחישים נפוצים דוגמת פגיעות פיזיות בציוד, קצרים או תקלות הפעלה.

במסגרת ביטוח ציוד אלקטרוני ניתן מענה גם להשלכות אחרות של אותה פגיעה בציוד, למשל אובדן הרווחים של העסק עקב השבתת העבודה שלו, הוצאות התפעול הנובעות מכך שהעסק נאלץ להשתמש בציוד החלופי, הוצאות עבור שחזור נתונים שנפגעו וכן הלאה. בדומה לפוליסות אחרות, קיימות הרחבות של הסעיפים הבסיסיים בפוליסה, הרחבות שכרוכות בתוספות תשלום לפרמיה השנתית שמשלמים לחברת הביטוח.

איך מוצאים את פוליסת הביטוח המושלמת לציוד האלקטרוני?

מכיוון שכל פוליסה כוללת תנאים שונים למימוש וסייגים שונים, צריך לסקור אותה היטב לפני שמחליטים האם לרכוש אותה. האתגר המרכזי הוא להתאים את הפוליסה באופן מלא לציוד האלקטרוני עליו מתבסס העסק, תוך בחינת הסיכונים האורבים לו בכל פינה. המטרה היא לכסות במידה ניכרת את כל הציוד, כך שגם אם התרחישים השליליים של פגיעה בציוד יתרחשו– ניתן יהיה להתגבר על הנזק עם מינימום הוצאות. למרות שיש פוליסות אינטגרליות של ביטוח ציוד אלקטרוני, כן יש מקום להתאמה ספציפית למאפייני העסק או אפילו לניהול משא ומתן מול חברת הביטוח.

ביטוח ציוד אלקטרוני הוא רק חלק מבין הביטוחים הרבים שמשווקת י.ק.ב – סוכנויות ביטוח בע"מ. החברה מציעה קשת רחבה של ביטוחים, כולל אלה ההנדסיים, מאז הקמתה ב-1972. י.ק.ב מלווה את לקוחותיה לכל אורך הדרך, תוך מתן יחס אישי ומקצועי לכל אחד מהם.