אם אתם מנהלים עסק, בוודאי שאתם רוצים לשמור על העובדים שלכם מכל משמר. הבעיה היא שלא תמיד זה תלוי בכם, כשתרחיש של פגיעה בעובדים הוא בהחלט בגדר אפשרות שעלולה להתגשם. מעבר לנקיטת אמצעי הזהירות והקפדה על כל כללי הבטיחות מצדכם, הצעד החכם ביותר שניתן להעניק לכם הוא להיערך מראש לכל תרחיש אפשרי – באמצעות רכישה של ביטוח אחריות מעסיקים.<

על פוליסת חבות מעבידים והכיסויים המוענקים במסגרתה

ביטוח חבות מעבידביטוח אחריות מעסיקים, כפי שניתן להסיק משמו, מיועד להעניק כיסוי לבעל העסק במצבים בהם מוגשות נגדו תביעות נזיקין על ידי אוכלוסיית העובדים שלו. תביעות אלה עלולות להיות מוגשות בתרחישים שונים, ובעיקר פגיעה פיזית בעבודה (בדרך כלל תאונה), רשלנות של המעסיק או מחלת מקצוע אשר הוכח שנגרמה במהלך העבודה ובעקבות העבודה. בנוסף לכך, יש ביטוחים שכוללים התייחסות גם לתאונות הנגרמות בדרך לעבודה או ממנה ומוגדרות לכן כתאונות עבודה לכל דבר ועניין.

נכון, במצבים אלה עשוי האדם הנפגע לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ולקבל זכויות פיננסיות שונות, אבל למרבה הצער זכויות אלה אינן מספיקות לו בחלק הארי של המקרים כדי שיוכל להמשיך להתקיים בכבוד. כתוצאה מכך הוא תובע לא פעם גם את המעסיק שלו, כשסכום הפיצויים במקרה של הצלחה מבחינתו אמור להתווסף לזה המוענק על ידי המוסדות הרשמיים של מדינת ישראל. הביטוח למעשה מעניק כיסוי על פי הסכום שהצד התובע אמור לקבל. צריך לזכור שהכיסוי הביטוחי אינו על כל הנזק אלא בהתאם למידת האחריות של בעל העסק (הגורם המבוטח) כלפי העובד שנפגע.

מעבר לכיסוי הכספי בגין הנזק, ביטוח חבות מעבידים כולל בדרך כלל סעיף המעניק כיסוי של ההוצאות המשפטיות במהלך אותן תביעות – הוצאות שכידוע עשויות להגיע לסכומים לא מבוטלים גם כן. מכל אלה נובע שרכישה של הפוליסה על ידי בעלי העסקים יכולה לספק להם שקט נפשי, לצד מענה כספי הולם בעת הצורך. כל אלה נותנים לאנשי העסק המון שקט נפשי, עם ידיעה שהם מכוסים בצורה ראויה
על כל צרה שלא תבוא להם ולעובדים שלהם.

דגשים בבחירת פוליסת חבות המעביד

ביטוח חבות עובדיםמכיוון שתביעות מהסוג הזה הן בסכומי כסף גבוהים בכל קנה מידה, חשוב לבחור בביטוח שיספק כיסוי בסכומים אלה (על פי גובה הכיסוי המקסימלי שמפורט בתנאי הפוליסה). שימו לב שבניגוד לפוליסות אחרות, כאן ההתייחסות היא לנזקי גוף בלבד ולא לנזקים הנגרמים לרכוש. לסוגיית הרכוש ניתן למצוא מענה במסגרת ביטוחים אחרים, למשל ביטוח תכולת העסק או ביטוח אחריות חוקית כלפי צד ג'. חשוב לבדוק היטב טרם הבחירה את מאפייני הפוליסה ואת התנאים הספציפיים שלה, מאחר ויש הבדלים בין הפוליסות השונות שמציעות החברות השונות.

י.ק.ב – סוכנויות ביטוח מחזיקה בניסיון עשיר בתחום. היא מספקת עבור הלקוחות שלה, הן במגזר הפרטי והן בעסקי, מגוון רחב של פוליסות, כולל ביטוח חבות מעבידים. אנשי החברה עובדים סביב השעון במטרה לספק לכל לקוח את הפתרון האידיאלי והמותאם ביותר לצרכים שלו.