ביטוח ביטול טיסה

ביטוח ביטול טיסה

"האדם מתכנן ואלוהים צוחק", גורס הפתגם היידי המפורסם ("א מענטש טראכט און גוט לאכט"), ואכן לא אחת אנחנו מרגישים כאילו שהבדיחה הגדולה היא על חשבוננו ושלמישהו שם למעלה יש הומור שחור במיוחד. דוגמה מושלמת למקרים מעין אלה ניתן למצוא למשל כשאדם מתכנן חופשה בחו"ל וזמן קצר לפני היציאה מהארץ, מתברר כי עם כל הצער שבדבר הוא לא יוכל להצטרף לטיסה שכבר שריין.

מטבע הדברים, בדרך כלל ביטולי טיסות לא נובעים מגחמה של הרגע: במקרים מסוימים סיבת הביטול קשורה לפטירה לא צפויה של קרוב משפחה, באחרים פציעה שאירעה או מחלה שפרצה סמוך לטיסה ומן הסתם יש עוד אינספור סיבות נוספות לביטולים של הרגע האחרון. אך בסופו של דבר, לחברת התעופה לא באמת משנה מה היא סיבת הביטול. מבחינתה המקום שהזמנתם בטיסה נותר ריק. לכן, בלי קשר לגורמים לביטוח הטיסה, יהיה עליכם לשלם לה דמי ביטול או במקרה החמור יותר, לשאת במלוא עלות הכרטיס.

ההפסדים הצפויים בעקבות ביטול טיסה

מעבר להפסדים הקשורים להוצאות הטיסה (כלומר לעלות הכרטיס או דמי הביטול), חשוב לציין כי ישנו סיכוי לא רע שהביטול הלא צפוי עלול לגרום להפסדים נוספים, שאינם מבוטלים כלל וכלל. כך לדוגמה אם לצורך העניין שריינתם לעצמכם חדר זוגי לשבוע בבית מלון במדינת היעד, ייתכן מאוד שגם את הכסף הזה לא תוכלו לקבל בחזרה. כנ"ל כמובן לגבי כל סוגי שירותי התיירות שהזמנתם מראש, כמו השכרת רכב, כרטיסים לאטרקציות ועוד. למרבה הצער, הפסד הכספים רק מצטרף לנסיבות הלא צפויות ומעכיר את האווירה אף יותר, כשלרוב מדובר גם כך בנסיבות לא משמחות במיוחד, בלשון המעטה.

ביטוח ביטול טיסה: הפוליסה שבקצה המנהרה

אז איך אפשר למנוע את עוגמת הנפש ואת הפסדי הכספים ולהתכונן לכל מקרה לא צפוי שעלול לגרום לכם לבטל את הטיסה? ובכן, כפי שכבר הסגירה אותנו הכותרת, התשובה טמונה בפוליסת ביטוח ביטול טיסה. הפוליסה למעשה באה להבטיח לכם שבמקרה שבו תצטרכו מסיבה כלשהי לבטל טיסה, ולא משנה מה הסיבה,  יהיה באפשרותכם לקבל שיפוי (החזר כספים מחברת הביטוח, כנגד הצגת חשבוניות) עד גובה מסוים מהסכום שהוצאתם. נחזור ונדגיש שהשיפוי הוא לא רק כנגד הטיסה אלא גם בגין שירותים נלווים.

ביטוח ביטול נסיעה מתאים פחות או יותר עבור כל מי שלא מעוניין לקחת סיכונים ובמיוחד עבור מי שכבר השקיע לא מעט כסף בחופשה הבאה שלו, עוד לפני שיצא מהארץ. הואיל וביטולי הטיסות מתרחשים ברוב המוחלט של המקרים בשל נסיבות שאינן צפויות, הרי שאין אחד שלא יוכל להפיק תועלת מרכישת ביטוח ביטול טיסה.

למה לרכוש ביטוח ביטול טיסה דווקא בי.ק.ב סוכנויות ביטוח?

י.ק.ב סוכנויות ביטוח היא סוכנות ביטוח דינמית ומקצועית, המעסיקה כ-40 עובדים ומפעילה שני סניפים, בירושלים ובפתח תקווה. מדובר בסוכנות ביטוח המעניקה ללקוחותיה את כל השירותים שיזדקקו להם בכל שלבי החיים תחת קורת גג אחת. להלן כמה פרטים על ביטוח ביטול טיסה בי.ק.ב סוכנויות ביטוח:

  • ניתן לבטח בפוליסה אחת עד 12 נוסעים בסכום מרבי של עד 20000 USD.
  • הפוליסה תקפה מרגע הרכישה שלה ועד 12 שעות לפני זמן ההמראה של הטיסה.
  • את הביטוח ניתן לרכוש עד שבעה ימים לאחר מועד הכרטוס או ההזמנה של חבילת הנופש או כרטיס הטיסה.
  • המבוטח יכול לבחור לבטל את חבילת הנופש או הטיסה ביוזמתו מכל סיבה שהיא ולקבל החזר כספי בגובה של 80% עבור כלל השירותים שלא ניתן לקבל עבורם החזר.
  • כל ההתנהלות מול אנשי המקצוע של י.ק.ב סוכנויות ביטוח מאופיינת ביחסי אנוש מצוינים, סבלנות אין קץ, זמינות מרבית ושקיפות מלאה.