ביטוח רפואי לחו"ל

ביטוח רפואי לחו"ל

מסקרים שנערכו על ידי חברות הביטוח בישראל, עולה כי ישראלים רבים טורחים להזמין כרטיסי טיסה ולשריין חדרים במלונות שבועות ואף חודשים רבים מראש, אבל הם נזכרים לעשות ביטוח רפואי לחו"ל רק ברגע האחרון ואפילו בנמל התעופה, רגע לפני הטיסה.

מדוע כך הם פני הדברים? ובכן, ככל הנראה הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמדינת ישראל מספקת ביטוח בריאות לכלל התושבים שלה, ללא יוצא מן הכלל. מדובר בעניין כל כך טבעי עבורנו, עד שקל פשוט לשכוח ממנו ולהתייחס אליו כמובן מאליו. מעבר לזה, רוב הסיכויים שגם אתם, הקוראים את המילים האלו עכשיו, לא טרחתם מעולם לברר מראש כמה עולה יום אשפוז בבית חולים או לצורך העניין ביקור אצל רופא שיניים במדינה שבה תכננתם לבקר.

החשיבות של ביטוח רפואי לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, אך אולי אף חשוב מכך, מדובר בביטוח שיכול להציל החיים. כך לדוגמה, צעירים רבים עוזבים את הארץ במטרה לכבוש, למשל, את פסגות ההימלאיה, ללכת בשבילי הטראקים בנפאל או לעסוק בספורט אתגרי כזה או אחר- מן הסתם, רמת הסיכון גבוהה ביותר בסוג כזה של חופשות וטיולים והאפשרות לפציעה חמורה, ריאלית ובלתי ניתנת לביטול, גם כשמדובר במטייל בריא ואופטימי במיוחד. עם זאת, ביטוח רפואי הוא רלוונטי מאוד לכל יעד; גם תיירים באירופה הקלאסית ובארצות הברית יכולים להידרש לטיפול רפואי.

במקרים מעין אלה, בעיקר אם המבוטח מתכנן להגיע לאזורים שאינם נגישים במיוחד, חשוב לבדוק האם הפוליסה כוללת כיסוי הוצאות במקרה שבו יהיה צורך בחילוץ שיבוצע באמצעות מסוק. כמו כן לא אחת כדאי יהיה להוסיף סעיף המאפשר ליהנות מכיסוי במקרה שבו יהיה צורך בהטסה רפואית חזרה לארץ, בשל פציעה חמורה. בנוסף ישנן לא מעט מדינות שבהן אשפוז בבית חולים ציבורי יכול להוות סכנת חיים במקרה של פציעה מסוכנת ולכן כשטסים למדינה שכזאת, מומלץ ביותר לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל המכסה את הוצאות האשפוז בבתי חולים פרטיים.

איך לקרוא את פוליסת הביטוח הרפואי לחו"ל?

הואיל ומדובר בבריאות שלכם, אל לכם להקל ראש בנושא ולקבל את ההצעה הזולה ביותר או לחילופין את ההצעה הראשונה שתוגש לכם. תחת זאת השקיעו זמן ומחשבה, עברו על הפוליסות השונות, הבינו לעומק את המשמעויות של כל האותיות הקטנות והגדולות כאחת ואל תמהרו לרכוש פוליסה כל עוד אתם לא בטוחים שמדובר בפוליסה המתאימה עבורכם ועבור אופי החופשה שלכם. נוסעים רבים מתפתים לרכוש ביטוח רפואי לחו"ל דרך חברת האשראי, מבלי להשגיח בדמי השתתפות העצמית הגבוהים הצפויים במקרה של תביעה ובגבולות האחריות הנמוכים. במיוחד צריך להתייחס לנושאים כמו מצב בריאות לא תקין, היריון, כוונה לעסוק בספורט מסוכן במהלך החופשה, טיסה לאזורים מסוכנים ועוד.

י.ק.ב סוכנויות ביטוח מייצגת את רוב חברות הביטוח הפועלות בישראל, ואנשי המקצוע הפועלים בה ישמחו להציע לכם מגוון רחב של אפשרויות ולייעץ בנוגע לפוליסה המושלמת עבורכם באופן אישי. הסוכנים של י.ק.ב סוכנויות ביטוח יאזינו לכל פרטי הטיסה והחופשה, ימפו את צרכי הביטוח שלכם ויתאימו לכם פוליסת ביטוח רפואי לחו"ל כמו שחייט מתאים חליפה למידותיו האישיות של הלקוח. כל זה ייעשה בנחת, ברגישות ובסבלנות.

PASSPORTCARD: ביטוח רפואי חדשני לחו"ל

בין המוצרים שמשווקת י.ק.ב. סוכנויות ביטוח, חשוב להזכיר את הכרטיס המגנטי PASSPORTCARD, שחולל מהפכה לא קטנה בתחום ביטוח הנסיעות. להלן יתרונותיו המרכזיים:

  • ניתן לשלם עם הכרטיס עבור שירותי ומוצרי הרפואה במדינה שבה אתם נמצאים, מבלי להוציא אגורה מכיסכם. זאת בניגוד לעבר, עת היה על המבוטח לשלם מכיסו ולאחר מכן להתמודד עם בירוקרטיה מתישה כדי לקבל החזר הוצאות מהגורם המבטח.
  • מחזיקי הכרטיס פטורים מתשלום השתתפות עצמית עבור שירותי רפואה שקיבלו בחו"ל.
  • מוקד רפואי הפעיל 24 שעות ביממה ילווה את מחזיקי הכרטיס ויסייע להם לקבל שירותים רפואיים בכול מדינה שבה הם נמצאים.
  • הפעלת הכרטיס פשוטה מאין כמוה ונמשכת שניות ספורות בלבד (את הכרטיס ניתן לקבל בנתב"ג, ובכל טיסה נעשה שימוש באותו הכרטיס).
  • היתרון הגדול ביותר של פספוטראקרד הוא שכל אדם, בכל גיל ובכל מצב רפואי, יכול להתקבל לביטוח.