ביטוח סיעודי – מבטיחים את העתיד

לפעמים השלווה בחיים היא תוצאה של החלטה קטנה אחת.

את המשפט הזה מבינים מאות אלפי אזרחים בישראל – מבוגרים וצעירים כאחד – אשר בזכות ההחלטה לקחת את עתידם לידיהם ולא לשחק עם גורלם, נהנים מקצבאות, מענקים ואורח חיים תקין, במידת האפשר, וללא שום דאגות כלכליות מיותרות. הם פשוט רכשו לעצמם ביטוח סיעודי.

כאשר חושבים על ביטוח סיעודי, מומלץ לצאת לרגע מהגישה הישראלית של "יהיה בסדר", ולחשוב על אותם אלפי קשישים קשי יום, או צעירים שחוו תאונה, פציעה או מחלה, ונאלצים לשאת יחד עם יקיריהם את עול הטיפולים, התרופות וההוצאות הנלוות הכרוך באורח חיים סיעודי. לשם כך נולד הביטוח הסיעודי אשר עקרונו פשוט למדיי – תשלום קצבה חודשית מרגע חתימת הביטוח, ובמקרה בו הופך מצבו של המבוטח לסיעודי, הוא זוכה למימון טיפולים וסיוע, קצבאות שונות, מענקים חד פעמיים ועוד, הכל בהתאם לסוג הביטוח ולסוג המקרה.

ביטוח סיעודי בישראל – כל האפשרויות הקיימות

בישראל קיימות שלוש אפשרויות לקיום ביטוח סיעודי. הבסיסית ביותר נעשית דרך מוסד הביטוח הלאומי, ומגיעה לכל אזרח שעומד בחובותיו כלפי גוף זה לאורך השנים. חשוב לציין שביטוח זה כולל כיסוי חלקי ביותר של טיפולים וסיוע בעת הצורך, ועשוי להותיר את המבוטחים עם עול כספי כבד משל עצמם. בדיוק לשם כך נולדו שתי האפשרויות הרחבות יותר, המציעות כיסוי גבוה ומשמעותי הרבה יותר. המדובר בביטוח סיעודי דרך קופת החולים, ובזה הנעשה דרך חברות הביטוח.

בשני המקרים נקבע הביטוח באופן אישי מול המבוטח (למעט מקרים של פוליסה קבוצתית דרך מקום העבודה), כשלרשותו מגוון מסלולים שונים. הקצבה והפרמיה נקבעים על פי גיל המבוטח, מצבו הבריאותי, היסטוריה משפחתית, בקשה לגובה הפרמיה והסיוע בעת הצורך ופרמטרים נוספים. בכל חוזה ביטוח סיעודי שכזה יש לשים לב למספר פרטים חשובים ובראשם תקופות ההמתנה והאשכרה, שינוי גובה הפרמיה החודשית במהלך השנים, משך התקופה שבה יהיה המבוטח זכאי למימון טיפול סיעודי, מה יקרה אם ירצה להפסיק את הפוליסה (כלומר, האם הסכום שכבר שולם יעמוד לזכות המבוטח) ועוד.
אל תוותרו על העתיד. רכשו ביטוח סיעודי.