למה חשוב לעשות ביטוח השתלות?

כשהשוק מוצף בכל-כך הרבה פוליסות ביטוח מסוגים שונים, לא תמיד ברור לאילו פוליסות אנחנו זקוקים ועל אילו אפשר לוותר. מה שבטוח זה שאחד הביטוחים החשובים ביותר, הוא ביטוח השתלות וניתוחים.

אז למה לעשות ביטוח השתלות?

בראש ובראשונה, כדי להתכונן לגרוע מכל. מדובר בביטוח שיכול להיות רלוונטי עבור כל אחד מאתנו בכל שלב בחיים וללא הודעה מוקדמת. כל אחד יכול למצוא את עצמו ביום בהיר אחד מתמודד עם מחלה קשה שמשנה את חייו מקצה לקצה, מקשה על התפקוד שלו ומצריכה אותו לחכות בתור להשתלת איבר.

רק כדי לסבר את האוזן, נספר שעל פי נתונים של משרד הבריאות, בשנת 2017 בוצעו בישראל כ-500 ניתוחי השתלות, בעוד מספר הממתינים להשתלות התקרב ל-1120 אנשים באותה שנה. לצערנו הרב, לא מעט מן הממתינים אינם מחזיקים מעמד עד שמגיע תורם ואלו שכן, נאלצים להתמודד עם כאבים עזים והשלכות רפואיות ונפשיות.

המחסור בהשתלות נובע בעיקר מחוסר הנכונות של מרבית האזרחים (כ-90%) לתרום איברים, גם לאחר המוות, מסיבות דתיות בעיקר. סיבה נוספת לאחוז ההשתלות הנמוך, היא העובדה שבישראל מאשרים השתלת איברים דחופה רק עבור חולים שמוגדרים בסכנת חיים. ומה עושים אלה שאינם מוגדרים בסכנת חיים? ממשיכים לסבול, ממתינים בסבלנות או משלמים על הניתוח, לרוב מתבצע בחו"ל, באופן פרטי.

כלומר, מעבר לעוגמת הנפש ולפגיעה החמורה במצב הרפואי, אנשים נאלצים להיפרד גם מהרבה מאוד כסף, שללא ביטוח השתלות עלול להגיע לסכומים של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. ומי שאין באפשרותו לשלם סכומים גבוהים כל-כך? ייתכן ויאלץ לוותר על הטיפול.

על-ידי ביטוח ההשתלות, חברות הביטוח מבקשות לתקן את המצב העגום הזה ולהבטיח למבוטח לקבל טיפול, לעיתים אף טיפול מציל חיים, גם אם אין בידו את הסכום הנדרש. הביטוח הינו פרטי והוא מאפשר למטופלים לעבור השתלה בחו"ל, שמקצרת משמעותית את זמני ההמתנה הארוכים ומגדילה את הסיכוי למצוא איבר מתאים, שכן נפתח בפני המטופלים מאגר גדול יותר של איברים זמינים.

פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לרכישת פוליסת ביטוח השתלות וניתוחים.