ביטוח לעסקים קטנים

ביטוח לעסקים קטנים

עסקים בכל גודל ובכל תחום ירוויחו אם יתכוננו מראש לתרחישים מכל סוג העלולים לגרום להפסדים כספיים. בין שאתם מנהלים בית קפה שכונתי, מציעים שירותי מחשוב לעסקים או בונים קירות גבס, העסק שלכם חשוף לסיכונים כמו פגיעה בציוד או במלאי, פציעה של עובד בזמן העבודה, תביעות של עובדים או של לקוחות ועוד. ביטוח עסק המותאם אישית לגודלו של העסק ולצרכיו הייחודיים יכול להגן עליכם מפני תרחישים מהסוג הזה.

מהו עסק קטן?

ההגדרה של עסק קטן מורכבת משני חלקים: מספר העובדים ומחזור המכירות. בישראל, שלא כמו במדינות מערביות אחרות, אין חוק ספציפי המגדיר מהו עסק קטן ומבחין בין עסקים קטנים לעסקים גדולים. לפי ההגדרה של בנק ישראל, כל עסק המגלגל מחזור שנתי הנמוך מ-5 מיליון שקלים נכלל תחת ההגדרה של עסק קטן; משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה מגדיר עסק קטן כעסק המעסיק פחות מ-50 עובדים.

האחריות שמוטלת על בעלי עסקים קטנים אינה שונה מזו המוטלת על חבריהם בעלי העסקים הגדולים. לכן, כשאתם מקימים עסק, בין אם כזה המעסיק רק עובד אחד ובין אם כזה המעסיק 20 עובדים, בין אם הוא מעניק שרות או מוכר שירותים לקהל קטן ובין אם הוא פונה לקהל יעד גדול יותר, על דבר אחד אסור לכם לוותר – ביטוח לעסקים קטנים.

אנחנו מודעים לעבודה שפתיחת עסק חדש כרוכה בהוצאות רבות, וכדי לעמוד מהן עולה הצורך לוותר על דברים מסוימים לטובת אחרים. חשוב לזכור, שאם חלילה תהיה פגיעה בעסק, סכום הכסף שתפסידו יהיה גבוה בהרבה מזה שתשקיעו בביטוח עצמו. לכן, גם אם אתם נוטים לוותר על ביטוח לעסק מטעמי חיסכון, חשוב לקחת בחשבון את כל התרחישים האפשריים.

סוגי ביטוח לעסקים קטנים

ביטוח חבויות

ביטוח חבויות מכסה את חבות המבטח כלפיו עובדיו או כלפי צד ג', כלומר שאר המבקרים בעסק שאינם עובדים. ביטוח חבויות מומלץ לכל עסק, גם אם מדובר בעסק קטן המתנהל מהבית.- הפוליסה מגנה על העסק במקרה שבעל העסק, העובדים, המוצרים או השירותים שמספק העסק גרמו נזק כלשהו לצד שלישי, לרבות פגיעה בגוף או ברכוש. בנוסף, יש להדגיש שאם העסק מתנהל מהבית, פוליסת הדירה אינה מכסה את העסק, ויש לעדכן את הפוליסה בהתאם.

למידע נוסף על ביטוח לעסק הפועל מהבית>

 

ביטוח מבנה ותכולה לעסקים קטנים

בין שהעסק מתנהל מבית המגורים, ממשרד, חנות, בית מלאכה או כל מבנה אחר, מומלץ לבעלי עסקים קטנים לרכוש פוליסת ביטוח שתגן על המבנה של העסק ועל תכולתו, לרבות ציוד משרדי, מחשבים, כלי עבודה או מלאי, בהתאם לאופיו הייחודי של העסק. פוליסת ביטוח מבנה ותכולה תגן על בית העסק ועל הציוד שלו במקרה של שריפה, גניבה, פגיעה מכוונת ברכוש וכדומה. מומלץ לבעלי עסקים קטנים לשקול להרחיב את הביטוח כדי להגן על העסק גם במקרה שפגיעה ברכוש תמנע מהעסק לתפקד ותגרום להפסדים כספיים.

 

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית מגן על עסקים קטנים (וגדולים) מפני תביעות נזיקין של לקוחות או גורמים אחרים שנגרם להם נזק כלשהו (הפסד כספי, פגיעה בגוף או ברכוש) בשל רשלנות מקצועית, כישלון או טיפול לקוי של בעל העסק או נציגיו. יש לציין כי ביטוח החבויות אינו מכסה תביעות מסוג זה.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועיות מיועדת למגוון רחב של בעלי מקצוע ועסקים קטנים בעלי תעודת הסמכה מיוחדת בהם עורכי דין, רואי חשבון, יועצים, סוכני ביטוח, מתווכי נדל"ן, רופאים, קוסמטיקאיות, טכנאי מחשבים ועוד. בעלי מקצוע ועסקים קטנים שאינם מחזיקים בתעודות הסמכה, כמו בתי קפה למשל, אינם יכולים לרכוש את הפוליסה הזאת, אבל הם יכולים להתגונן מפני תביעות רשלנות באמצעות פוליסת חבות המוצר, שמטרתה להגן על המבוטח בגין רשלנות שקשורה למוצר (לדוגמה, אוכל מקולקל ב-take away וכדומה).

ביטוח דירקטורים

ביטוח זה מיועד לדירקטורים ונושאי משרות ניהול בכירות, ומטרתו להגן עליהם מפני תביעות הקשורות לפעילותם בחברה. לדוגמה, אם דירקטור או מנהל בכיר בחברה מוצא עצמו בצד הנתבע בהליך משפטי בגלל פעולה שביצע במסגרת תפקידו בחברה, ביטוח דירקטורים יכסה את ההוצאות המשפטיות או את ההפסדים שייגרמו בעקבות הפסד בתביעה.

 

כעת, לאחר שאתם מכירים את כל סוגי הביטוחים לעסקים קטנים, אנחנו מקווים שההחלטה שלכם תהיה פשוטה יותר. בכל שלב אתם מוזמנים לשוחח עם אחד הנציגים של י.ק.ב סוכנות לביטוח ולהתייעץ עמו לגבי פוליסת הביטוח שהכי מתאימה לכם.