ביטוח נסיעות לחול

שאלות ותשובות על ביטוח נסיעות לחו"ל

האם כדאי לבטח מכשיר סלולרי?

אתם שומרים עליו כעל בבת עינכם, אין עליו אפילו שריטה אחת ואתם לא מאמינים שבמהלך הטיול הקרוב שלכם בחו"ל, תהיה יותר משנייה אחת שבה תיפרדו ממנו. ובכל זאת, שנייה אחת היא כל מה שדרוש לגנב הסמארטפונים הממוצע כדי להפריד אתכם מהמכשיר הסלולרי ופחות או יותר להרוס לכם את החופשה.

גניבה של סמארטפונים מתיירים היא מכת מדינה ביעדים רבים. הטכניקות שבהן נעשה שימוש רבות ומגוונות והגנבים העסוקים לא בוחלים באמצעים כדי להשתלט על סמארטפונים רבים ככל האפשר, והם נמכרים תוך זמן קצר ואובדים לנצח. למרבה הצער אין שום אפשרות למנוע את הגניבה באופן מוחלט. אמנם ניתן למזער את הסיכוי לגניבה על ידי הגברת רמת הערנות, אך הגנבים המודרניים נוקטים בשיטות מתוחכמות, ציניות ואף אכזריות, שרק הולכות ומשתכללות.

הדבר היחיד שבאפשרותכם לעשות כדי להקטין את עוגמת הנפש ולהוריד את רמת התסכול הוא לדאוג לפני היציאה מהארץ לביטוח של המכשיר הסלולרי. בעלות של שקלים בודדים ליום, תוכלו למנוע מצב שבו תיאלצו להיפרד לא רק מהמכשיר הסלולרי האהוב שלכם, אלא גם מכמה אלפי שקלים שישמשו לרכישה של מכשיר חדש. ואל תאמרו: "לי זה לא יקרה"…

איך משפיע יעד הטיסה על הביטוח?

יעד הטיסה עשוי להשפיע על ערך הביטוח והגורמים לכך רבים ומגוונים. כך לדוגמה, כאשר הגורם המבטח בא להעריך את רמת הסיכון שיהיה עליו לעמוד בה, עליו לקחת בחשבון את עלויות האשפוז ביעד הטיסה. ישנן מדינות שבהן עלויות האשפוז גבוהות במיוחד, יש מדינות שבהן עלויות האשפוז מזכירות מאוד את עלויות האשפוז בישראל ולעומת זאת ישנן מדינות שבהן האשפוז זול בצורה בלתי רגילה.

לעתים ייתכנו גם הבדלים בעלות הפוליסה בין אזורים שונים באותה המדינה. כך למשל אם אתם מתכוונים להגיע ליעד מסוים המרוחק במידה רבה מבית חולים או מרכזי אוכלוסייה, כדאי מאוד שתשקלו להוסיף הרחבה לפוליסה הבסיסית, הכוללת כיסוי עבור העברה לבית חולים מרכזי או אפילו כיסוי כנגד הטסה לישראל.

מה לא כלול בביטוח נסיעות לחו"ל?

בימינו נראה כי השמים הם הגבול בכל הקשור להרחבות שמציעות חברות הביטוח לפוליסת ביטוח הנסיעות הסטנדרטית. יחד עם זאת, חשוב להכיר את הפוליסה הבסיסית ולהבין מה היא לא כוללת, כדי שלא תמצאו את עצמכם מופתעים כשכבר יהיה מאוחר מדי. להלן חריגי הכיסוי שחשוב להכיר:

  • ביטוח המטען לא כולל דברי אמנות, עדשות מגע, משקפיים, מטריות וכסף ולרוב הכיסוי למזוודה עצמה מוגבל לגניבה ונזקי אש בלבד.
  • מטען שנגנב מתא המטען של הרכב, מתא שמירת חפצים או כל מטען בלתי מלווה שנגנב, מבוטח למעשה רק עד 15% מהסכום שבו הוא בוטח.
  • הביטוח הרפואי לחו"ל אינו כולל כיסוי כנגד החמרה של מצב רפואי שהיה קיים לפני הטיסה.
  • הפוליסה הבסיסית לא כוללת כיסוי הוצאות אשפוז בגין הפלה, לידה, הפרעה פסיכיאטרית או עבור תכנית מרפא כלשהי.
  • הפוליסה הסטנדרטית גם לא כוללת כיסוי בגין נזקים שנגרמו במהלך עיסוק בספורט אתגרי או מסוכן כמו צלילה, סקי מים או טיפוס הרים.
  • מעבר לכל זה, ביטוח נסיעות לחו"ל לא כולל כיסוי כנגד נזקים שצד שלישי חייב לפצות את המבוטח בגינם.

האם יש הגבלות בביטוח נוסעת בהריון?

פוליסת ביטוח נסיעות סטנדרטית לא כוללת כיסוי למקרה של סיבוכי היריון. אי לכך, אם אישה הרה טסה לחו"ל, עליה לברר מבעוד מועד האם חברת הביטוח שלה מספקת הרחבה שכזאת. חברות שונות מציעות פוליסות שונות, אך ישנן הגבלות מסוימות, המשותפות לכל החברות באשר הן. הכוונה היא בגדול למצבים שונים הכרוכים בסיכון גבוה מדי: היריון מרובה עוברים המוגדר כהיריון בסיכון, היריון מתקדם (לאחר השבוע ה-32), נשים מעל גיל 42 ועוד.

כמו כן ישנן תקרות כיסוי מסוימות המשתנות בהתאם לגיל ההיריון ולגורם המבטח. ישנן חברות שיסכימו להעניק כיסוי הכולל הוצאות שאינן במסגרת אשפוז או הוצאות אשפוז עד תקרה של 10000 דולר ולעומת זאת ישנן חברות שיציבו את תקרת הכיסוי על 200000 דולר. לפיכך חשוב לברר מה מציעה כל חברה ולערוך השוואה בין התנאים של הפוליסות השונות, בהתאמה למצבה האישי של המבוטחת.