למה חשוב לעשות ביטוח בית משותף

סוגי ביטוחים לבית משותף

אם גם אתם מתעניינים בפוליסת ביטוח בית משותף, ודאי שאלתם את עצמכם לא פעם מה מוגדר כבית משותף ואילו סוגי ביטוחים לבית משותף קיימים. במאמר זה ננסה לעשות סדר ולענות לכם על כל השאלות.

 

מה זה בית משותף?

ייתכן שגם הבית שלכם מוגדר כבית משותף. על-פי חוק המקרקעין, אם אתם גרים בנכס שמכיל מעל לשתי דירות ונרשם בפנקס הבתים המשותפים, אתם גרים בבית משותף. מעבר ליחסי השכנות שצריכים להעסיק אתכם, אתם צריכים להיות מודאגים גם מתביעות שאתם עלולים לקבל כתוצאה מנזקים שנגרמים לנכסי הבית.

אין לנו כוונה להלחיץ, אבל כדי להימנע ממצבים לא נעימים בהם ייתכן ותיאלצו לשלם סכומים גבוהים, נוסף על עוגמת הנפש וההתעסקות הבירוקרטית המיותרת, אנחנו רוצים להציג בפניכם את שלושת סוגי הביטוחים לבית משותף שחשוב שתכירו ותדאגו לרכוש מבעוד מועד.

 

ביטוח מבנה לבית משותף

ביטוח זה נועד להגן על דיירי הבית מפני נזקים שנגרמים לחלקי המבנה המשותף כתוצאה מאסונות טבע – שריפות, רעידות אדמה, שיטפונות וכדומה, ולרכוש המשותף – מעלית, מערכת הסקה או ציוד הנדסי אחר. במידה ומדרגות הבניין נפגעו ולכם אין ביטוח בית משותף, לא תהיו זכאים לפיצוי.

 

ביטוח צד ג' לבית משותף

כמו בכל ביטוח צד ג', הביטוח הזה מתייחס לאנשים שאינם שייכים לבניין. הוא נועד להגן עליכם מפני תביעות של מבקרים בתחום הבית המשותף, שאינם גרים בו. אם המדרגות הרעועות שלכם גרמו לאורח ליפול ולשבור עצמות בגוף, צפו לתביעה. ואם לא דאגתם מראש לרכוש פוליסת ביטוח לבתים משותפים, אתם נמצאים בבעיה.

 

ביטוח חבות מעבידים

ביטוח זה מיועד לבית משותף שמועסקים בו עובדים, כמו מנקה או חברת ניקיון. אז נכון, בהרבה מקרים הביטוח הלאומי מכסה תאונות עבודה ופגיעות אחרות בכפוף לתנאים ולמגבלות הנקבעים מראש, אך הם אינם תואמים תמיד לנזק שנגרם בפועל. ביטוח חבות מעבידים בא לכסות על כל שאר הדברים שהביטוח הלאומי אינו מכסה ולהגן עליכם במקרי תביעה שכאלה.

עכשיו, לאחר שהכרתם את שלושת סוגי הביטוחים לבתים משותפים, אתם יכולים להחליט איזה סוג מתאים לכם ולפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר. עדיין לא בטוחים איזה סוג עליכם לבחור? פנו אלינו ונשמח לייעץ לכם.