ביטוח נהג חדש

ביטוח נהג חדש

נהגים חדשים רבים תוהים מדוע עליהם לשלם יותר כסף עבור פוליסות ביטוח רכב אם בסופו של דבר הכיסוי שמבטיחה חברת הביטוח הוא אותו כיסוי המוענק לנהגים ותיקים. התשובה לכך פשוטה: ככול שהסיכון שהגורם המבטח לוקח על עצמו גבוה יותר, כך עלות הפוליסה תהיה גבוהה יותר בהתאם. נהג חדש לפי החוק הישראלי הוא נהג שקיבל את רישיון הנהיגה שלו לפני שנתיים לכל היותר, ומטבע הדברים מדובר בנהג חסר ניסיון בהשוואה לנהגים ותיקים יותר. הואיל וחוסר ניסיון מגביר את הסיכוי למעורבות בתאונות דרכים, הרי שהפוליסה תהיה יקרה יותר עבור הנהג החדש.

ההבדל בין נהג חדש לנהג צעיר

חשוב להבדיל בין ההגדרה של "נהג צעיר", לבין ההגדרה של "נהג חדש": נהג חדש יכול להיות גם אדם בשנות ה-70 לחייו, שפשוט לא מצא לנכון ללמוד נהיגה בצעירותו ושזה עתה עבר את מבחן הנהיגה. לעומת זאת נהג צעיר יכול גם להיות נהג שמחזיק ברישיון נהיגה מספר שנים, כל עוד גילו נמוך מ-24 שנה. נדגיש שוב: נהגים מעל גיל 24 לא נופלים תחת ההגדרה של "נהג צעיר" וזאת גם אם הם נהגים חדשים. במקרים מסוימים שני המונחים שלובים זה בזה. כך לדוגמה אם הנהג הוציא רישיון לפני שמלאו לו 24 שנים, הוא יוגדר במשך שנתיים ממועד הוצאת הרישיון כ"נהג חדש צעיר". זאת כל עוד לא חצה את גיל 24.

כיצד י.ק.ב סוכנויות ביטוח יכולה לעזור לכם להוזיל את פוליסת הביטוח לנהג חדש?

את י.ק.ב סוכנויות ביטוח מנהיגים מומחי ביטוח העוסקים בתחום כבר עשרות שנים. בסך הכול עובדים בחברה כ-40 אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב ומגוון בעולם הביטוח הישראלי, המשלבים את הידע והניסיון שלהם על מנת לתפור לכל לקוח את ה"חליפה הביטוחית" לפי מידותיו האישיות, יכולותיו וצרכיו האינדיבידואליים.

נהגים רבים אינם יודעים שבאפשרותם ליהנות מהנחה משמעותית בפוליסות השונות, כשבין היתר ניתן לקבל הנחה ברכישה של פוליסת ביטוח נהג חדש ונהג צעיר. להלן כמה אפשרויות שניתן לבחור מהן על קצה המזלג, שהמומחים של י.ק.ב סוכנויות ביטוח, ישמחו לספר לכם עליהן בפירוט:

  • נכון להיום ישנן מספר חברות ביטוח בישראל, שלא מתייחסות לתאריך הלידה של הנהג, אלא לשנת הלידה שלו בלבד. כך לדוגמה אם הנהג נולד ביום האחרון של שנת 1993 ויהיה ברצונו לעשות ביטוח ביום הראשון של שנת 2017, חלק ניכר מחברות הביטוח יקבעו שגילו הוא 23 ויומיים ולכן יהיה עליו לרכוש ביטוח נהג צעיר. לעומת זאת חברות ביטוח שמתייחסות לשנת הלידה בלבד, יתייחסו לנהג כאל בן 24, שכן החישוב שלהן הוא שונה.
  • רבים לא יודעים זאת, אך ישנן גם חברות ביטוח שמבחינתן נהג חדש הוא נהג שטרם חלפו 18 חודשים (שנה וחצי) ממועד הוצאת רישיון הנהיגה שלו (במקום 24 חודשים). לפיכך אם הנהג מחזיק ברישיון נהיגה 18 חודשים ויום, טוב יעשה אם ייתן עדיפות לפוליסה לפיה הוא כבר לא נהג חדש.
  • "הפניקס צעיר" – פוליסה ייחודית המתאימה לנהגים צעירים וחדשים כמו כפפה ליד. תנאי הפוליסה מאפשרים לנהג שלא עושה שימוש רב ברכבים המשפחתיים, ליהנות מביטוח לפי נסיעה (באמצעות אפליקציה מיוחדת ניתן להפעיל את הביטוח עם הכניסה לרכב ולהפסיק אותו בגמר הנסיעה). למבוטח מוקצה "בנק" של 1500 ק"מ ולכן הפוליסה מושלמת למשל עבור חיילים שעושים שימוש ברכב לעתים יחסית רחוקות.
  • לסיום נציין עוד כי ישנן חברות שמחלקות את אוכלוסיית הנהגים הצעירים לשתי קבוצות: נהגים לפני גיל 21 ונהגים מעל גיל 21. התנאים עבור החברים בקבוצת הגיל של מעל 21, מן הסתם נוחים יותר.
  • כיום בחלק מחברות הביטוח ישנה משמעות לכל שנה ושנה. כך, נהג בן 19 יקבל תעריף זול יותר מאשר נהג בן 18 (תלוי כמובן גם בוותק ולא רק בגיל)
  • כיום ישנם פתרונות שונים מגוונים ויצירתיים לנהגים צעירים שנוהגים בתדירות נמוכה יחסית, מה שיכול להוות חיסכון משמעותי עבור לקוח.

אלו הן רק חלק מהאפשרויות עליהן ניתן ללמוד מהמומחים של חברת י.ק.ב סוכנויות ביטוח. צרו קשר עם נציגי השירות של החברה עוד היום, כי הגיע הזמן שתשלמו פחות עבור ביטוח נהג חדש וביטוח נהג צעיר.